4 звички для здоров’я вашого серця

Щоби наші серця були здоровими, потрібно постійно дотримуватися здорового способу життя. Він має складатися з декількох корисних звичок, які можна інтегрувати у побут без зайвих фінансових та часових витрат. Чому це важливо зробити? Бо серцево-судинні захворювання щороку забирають найбільше життів у розвинених країнах світу. В Україні – також.
Наші партнери, команда платформи доказової інформації про здоров’я Бережи себе, розповідають, що допоможе серцю бути здоровим, а вам – подовжити життя.
Більше ходіть пішки
Ходьба покращує здоров’я серця. До того ж на таку активність не потрібно витрачати гроші, шукати додатковий час для тренувань тощо. Іноді можна просто вийти з транспорту раніше та пройти кілька зупинок.
Краще здійснювати 7–10 тисяч кроків на день. Проте навіть збільшення звичної кількості кроків на день принаймні на 1000 зменшує ризики хвороб серця.
 Впорядкуйте режим харчування
➝ повноцінно їжте 2–3 рази на день;
➝ обмежте кількість перекусів;
➝ віддавайте перевагу повільним вуглеводам (гречану крупу, цілозерновий хліб, фрукти, овочі тощо);
➝ споживайте менше оброблених та процесованих продуктів (ковбас, напівфабрикатів тощо).
Зменште споживання солі
Обмежте споживання солі до 5 грамів на день. Робіть це поступово. Експериментуйте з іншими смаками. Гранульовані цибуля та часник, солодка паприка, лимонний сік та свіжа зелень збагатять смак страви й без надлишку солі. Соліть уже готову їжу – так важче пересолити.
 Відмовтесь від солодких напоїв
Краще пити чисту воду, але можна і тут додати творчості: зробіть узвар без цукру або додайте у пляшку води ягоди чи імбир та корицю. Експериментуйте з різними видами чаю — додавайте яблуко, грушу, апельсин, лимон тощо.
Спробуйте дотримуватись цих простих кроків. Можливо, одразу не вийде, але варто пробувати знову і знову. Нехай вас підбадьорює той факт, що ці щоденні звички значно знижують ризики інфаркту та інсульту.
Авторка – Наталія Бушковська (Natali Bushkovska).
Більше читайте за посиланням: https://berezhy-sebe.com/chotyry-zvychky-dlia-