48 нових Центрів життєстійкості відкрилися по всій Україні та приймають відвідувачів

З 1 травня Центри життєстійкості запрацювали у 22 областях України. Всього таких просторів наразі 68. Ще 132 запрацюють упродовж року. Кожен такий Центр облаштований за принципами доступності та безбар’єрності – аби кожен житель громади міг прийти і отримати тут необхідну підтримку.

За даними дослідження психічного здоров’я українців компанії Gradus (березень 2024), 77% опитаних переживали останнім часом стрес або сильну знервованість.

Найпоширеніші емоції у людей, незалежно від місця проживання, – втома та напруженість. При цьому, рівень надії знижується.

Центри життєстійкості, ініційовані Мінсоцполітики України в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Олени Зеленської – відповідь на цю проблему.

Мета роботи таких просторів – допомогти кожному мешканцю громади долати стрес, відновлюватися після кризових подій та, попри усі виклики, залишатися включеним в активне життя.

Активності та тренінги Центрів життєстійкості спрямовані на ветеранів, військових та їхніх рідних, вимушених переселенців, сім’ї з дітьми. При цьому, кожна людина, якій потрібна консультація психолога, група взаємопідтримки, або допомога з різних соціальних питань, також може отримати тут необхідну підтримку.

Список та адреси  діючих Центрів життєстійкості доступні на сайті Мінсоцполітики.

Джерело: сайт “Децентралізація”