5 нових шкільних автобусів отримали громади Хмельницького районну

Безперешкодне отримання якісної освіти завжди буде в пріоритеті влади, адже учні з найвіддаленіших куточків області, зокрема й діти з особливими освітніми потребами, мають мати рівні умови доступу до навчання. На цьому наголосив начальник ОВА Сергій Гамалій під час вручення ключів від шкільних автобусів.

Необхідність у поповненні автопарку закладів освіти постала з початком вторгнення росії на територію України. З першого дня повномасштабної війни Хмельниччина передала 84 шкільних автобуси до Луганської та Донецької областей, де й досі тривають активні бойові дії. Саме ці авто задіяні для евакуації населення, яке тікало від жорстоких дій рашистів до спокійніших територій. Наразі в область повернулося 12 транспортних засобів, 72 – досі використовуються, або знищені ворогом.

Сьогодні, аби закрити першочергові транспортні потреби окремих комунальних закладів загальної середньої освіти, ключі від перших 9 шкільних автобусів Сергій Гамалій разом із своїм заступником Володимиром Юр’євим вручили Красилівській, Новоушицькій, Орининській,  Деражнянській,  Меджибізькій, Тефіпольській (2) та Чемеровецькій (2) громадам.

“Зовсім скоро наші захисники виженуть ворога з України, і молоде покоління повернеться до навчання без тривог, у офлайн форматі. Тож уже зараз ми маємо готуватись, аби усі діти мали змогу отримати якісну освіту,” – сказав очільник області.

 

Зазначимо, що відповідно до розподілу резерву коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для Хмельниччини передбачено видатки в розмірі 27 009,1 тис. гривень на придбання шкільних автобусів, у тому числі обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами.

Відтак, для закладів освіти області придбано 18 одиниць шкільних автобусів на загальну суму 46 620,0 тис. гривень для 15 територіальних громад області. Придбання автотранспорту  у 2022 році здійснювалось на умовах співфінансування, зокрема: 57,7% співфінансування за рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету та  42,3% співфінансування з місцевих бюджетів.