“Безпечне освітнє середовище у громадах” – навчально-методичний посібник

Центр інноваційної освіти «Про.Світ» спільно з Програмою «U-LEAD з Європою» презентували навчально-методичний посібник для освітян «Про.Безпеку: безпечна освітня екосистема громади».

 

Посібник «Про.Безпеку: безпечна освітня екосистема громади» поєднує теоретичний матеріал з практичними рекомендаціями, містить посилання на додаткові ресурси, що можуть допомогти громадам у створенні безпечного освітнього середовища.

Він розрахований на керівників закладів загальної середньої освіти, педагогів, працівників управлінських структур системи освіти, представників органів місцевого самоврядування, викладачів закладів післядипломної педагогічної освіти, працівників центрів професійного розвитку педагогічних працівників та всіх зацікавлених представників місцевих громад.

Загалом над створенням посібника працювало 60 експертів, залучалися фахівці МВС та патрульної поліції. Під час роботи було вивчено та адаптовано досвід Ізраїлю зі створення безпечного освітнього середовища.

У комплекті матеріалів посібника є ігри, які можна застосовувати під час перебування дітей у сховищах і які передбачають психологічну стабілізацію дитини.

Одна з ігор називається «Колесо довіри» та сприяє самопізнанню учнів, усвідомленню ними своїх цінностей, емоцій, почуттів, посиленню взаєморозуміння та взаємопідтримки.

Серед матеріалів також є інформаційні плакати про норми безпечної поведінки, зокрема в інформаційному просторі, про те, як поводитися з особистими даними чи даними у фінансовій сфері, а також поради, як діяти в різних ситуаціях, наприклад у разі булінгу.

Навчально-методичний посібник отримав схвалення Вченої ради Університету менеджменту освіти і є безкоштовним.

ЗАВАНТАЖИТИ Посібник (PDF, 6,9 МБ)

Джерело: сайт “Децентралізація”