Конкурс «Час діяти, Україно!»: громади можуть залучити на власний розвиток до 100 тисяч гривень

Стартував новий сезон грантового конкурсу для локальних ініціатив у громадах «Час діяти, Україно!». Цьогоріч громадські організації, комунальні підприємства, благодійні фонди з 13 областей зможуть залучити на власні ініціативи понад 14 мільйонів гривень сумарно.

Всеукраїнський конкурс соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!» проводиться дев’ятий рік поспіль та реалізовується Благодійним фондом «МХП-Громаді», місія якого робити громади такими, щоб там хотілося жити.

Головна місія цього конкурсу – дати місцевим жителям у громадах розуміння, що їхні проєкти та діяльність важливі й разом ми можемо творити зміни. Особливо це важливо сьогодні, під час повномасштабної війни, коли є безліч факторів і подій, які від нас не залежать.

Головна мета конкурсу – підтримати локальні соціальні ініціативи, які реалізовуються активними жителями громад у відповідь на виклики війни: від ветеранських хабів до інклюзивних просторів, від створення укриттів до започаткування реабілітаційних програм.

Проєкти можуть подавати органи місцевого самоврядування, комунальні установи, медичні та освітні заклади, неурядові організації та громадські об’єднання. Загалом кожна ініціативна група може отримати на свій проєкт фінансування до 100 тисяч гривень.

Територіально конкурс поширюється на міста та села Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської областей та м. Київ.

Цього року пріоритетними напрямками конкурсу є підтримка ветеранів та створення умов для їхньої реінтеграції та реабілітації. Традиційно у фокусі будуть ініціативи, які стосуються культури, адже збереження традицій та спадщини лишається актуальним завданням на сьогодні. Окрім того, надаватиметься підтримка системним проєктам в освіті, медицині, інфраструктурі, сприятимуть розвитку громадських просторів, а також енергетичної безпеки.

Також обов’язковою умовою участі у конкурсі є співфінансування проєкту зі сторони учасників конкурсу. Розмір внеску має бути не менше 50% від очікуваного фінансування зі сторони Фонду.

Проєктні пропозиції на конкурс приймаються з 10 квітня до 12 травня 2024 року.

Заявки можна подати на сайті конкурсу.

У разі виникнення питань щодо заповнення документів можна писати організаторам на пошту timetoact@mhp.com.ua.

Оголошення переможців відбудеться 20 червня 2024 року.

Довідка.

«МХП-Громаді» – український благодійний фонд, що розпочав свою діяльність у 2015 році, щоб допомогти громадам у вирішенні їхніх соціальних, економічних та екологічних проблем. Фонд здійснює діяльність в 13 областях України та працює в більш ніж 700 населених пунктах.

«МХП-Громаді» співпрацює з міжнародними та українськими донорами, такими як Програма розвитку ООН в Україні, ІСАР «Єднання», Швейцарське Агентство SIDA, USAID, Посольство Японії в Україні та Zagoriy Foundation, реалізуючи спільні розвиткові, освітні та культурні ініціативи.

Джерело: Благодійний фонд “МХП-Громаді”