Нарада з питань посилення заходів з профілактики та боротьби зі сказом тварин в Хмельницькому районі

Сьогодні в Хмельницькій РВА відбулася нарада на тему “Організація та проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території Хмельницького району у 2023 році”.

Немає опису.

Нарада відбулася під головуванням Анатолія Катеренчука, начальника Хмельницької РВА. Участь у зібрані також взяли Віктор Паламарчук, перший заступник голови райдержадміністрації,  Олег Чалюк, начальник Хмельницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, Микола Микуляк, начальник Хмельницької обласної державної лікарні ветеринарної медицини, голови територіальних громад Хмельницького району, представники філій «Хмельницьке лісомисливське господарство» державного підприємства «Ліси України», голови районних товариств Українського товариства мисливців і рибалок, відповідальні особи Хмельницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Розпочинаючи нараду Анатолій Катеренчук зазначив, – “Що завдяки спільним та ефективним діям відповідних служб впроваджується проведення імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Ще одним важливим питанням залишається матеріально-технічне забезпечення. Прошу поставитись до цих завдань досить серйозно. Звісно, велику відповідальність за цю кампанію несуть голови громад. Тож я сподіваюсь на плідну співпрацю та ефективний результат».

Пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин проти сказу у зв’язку з воєнним станом  буде проведено робочими групами, створеними при кожній територіальній громаді, шляхом ручного розкладання принад з вакциною за межами населених пунктів, на території лісових та сільськогосподарських угідь, навколо водоймищ, вздовж автошляхів. Тривалість проведення пероральної імунізації залежатиме від погодних умов, до охоплення всієї території.

Принада має вигляд невеликих брикетів з різким запахом м’ясо-кісткового борошна, що приваблює диких м’ясоїдних тварин. Всередині брикетів знаходиться полімерний блістер із вакциною. Вакцина сприяє створенню імунітету, не сприяє виділенню вакцинного вірусу зі слиною, безпечна для інших тварин, безпечна для людини та природного середовища, стабільна в польових умовах.

Звертаємось до мешканців району з проханням при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, не переносити з місця, а залишати привабливими для тварин. Особливе прохання  застерегти  дітей, щоб при знайденні приманок з вакциною не грались нею, а тим більше не пробували її розламати.

Довідково.

Сказ – особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами та абсолютною смертністю.

Пероральна імунізація від сказу – один зі способів вакцинації тварин, яких неможливо відловити, щоб вакцинувати класично (внутрішньом’язово або підшкірно). Такий спосіб вакцинації застосовують для диких та бродячих тварин, у яких після поїдання поживної принади з вакциною на 21 день формується імунітет до збудника сказу і триває мінімум 1 рік.

Пероральна імунізація від сказу забезпечить створення стійкого імунітету в диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращить епізоотичну ситуацію в регіоні.Немає опису.

 

Немає опису.

Немає опису.

Немає опису.

Немає опису.

Немає опису.

Немає опису.

Немає опису.