НМТ та повітряна тривога: пам’ятка учасника

Під час складання національного мультипредметного тесту в Україні можлива ситуація, за якої в регіоні буде оголошено повітряну тривогу. Як вплине оголошення тривоги на проведення тесту та якими мають бути дії учасника НМТ?

Усі фахівці, які працюватимуть у тимчасових екзаменаційних центрах в Україні, дотримуватимуться чіткого алгоритму дій під час повітряної тривоги.

Оголошення тривоги до прибуття в екзаменаційний центр

Якщо повітряна тривога буде оголошена до прибуття учасника тестування в екзаменаційний центр, йому необхідно дочекатися до її завершення в безпечному місці.

Після завершення тривоги учасник має доїхати до екзаменаційного центру і взяти участь у тестуванні.

Якщо фахівці екзаменаційного центру ухвалять рішення про скасування проведення тестування в цей день, учаснику буде запропоновано скласти тест під час додаткової сесії НМТ.

Також неявка учасника на тестування через оголошення тривалої повітряної тривоги в регіоні вважатиметься поважною причиною для участі в додатковій сесії. У цьому випадку учасник НМТ не має надавати додаткових підтверджень пропуску тестування.

Для участі в тестуванні необхідно буде лише подати заяву про участь у додатковій сесії. Така можливість передбачена в персональному кабінеті учасника тестування.

Оголошення тривоги під час перебування в екзаменаційному центрі

Призупинення тестування

Під час повітряної тривоги тестування буде призупинено, це буде зроблено в спеціальному сервісі тестової програми.

При цьому час проходження оцінювання зупиниться, щоб в учасника НМТ була можливість після завершення повітряної тривоги та сигналу «Відбій» завершити оцінювання, продовживши його з тієї хвилини й того завдання, коли відбулося призупинення.

Після сигналу «Відбій повітряної тривоги» та повернення до тестової аудиторії учасник продовжить працювати саме з тим варіантом завдань, над яким почав працювати до оголошення тривоги.

Однак така можливість буде доступна лише тим учасникам, під час оцінювання яких буде оголошена недовготривала тривога.

Довготривала тривога

Довготривалою тривогою в 2024 році вважається тривога, яка триває понад дві з половиною години.

Якщо тривога триватиме довше ніж 2,5 години, тестування не буде продовжене, а учасники отримають право взяти участь у НМТ під час додаткової сесії.

Також цей час стосується і кількох нетривалих тривог, які декілька разів оголошуються в певному регіоні.

Тобто цей час є сумарним часом перешкоди, яка виникла не з вини учасника тестування. Це може бути не лише тривога, а й відсутність електропостачання в тимчасовому екзаменаційному центрі

Пауза в НМТ. Перебування в укритті

Після оголошення сигналу тривоги учасники тестування разом з персоналом пункту тестування мають перейти в укриття.

Учасники НМТ можуть забрати особисті речі, що були залишені в спеціально відведеному місці перед початком тестування. Для цього вони мають бути компактно складені заздалегідь при здачі на зберігання.

Водночас користування засобами мобільного зв’язку або іншими гаджетами в укритті буде заборонено.

Учасники тестування зможуть спілкуватися між собою в укритті, але лише на теми, що не стосуються змісту завдань. За цим слідкуватимуть інструктори та персонал, який перебуватиме в укритті.

Подання заяв на участь у додатковій сесії

У випадку довготривалої тривоги після оголошення сигналу відбою учасники мають подати заяву щодо складання НМТ під час додаткової сесії.

Інструкцію про алгоритм дій у такому випадку надасть відповідальний за пункт тестування, а персонал пункту тестування забезпечить учасникам усю необхідну допомогу в оформленні заяви.

Ніяких додаткових документів, які мають підтвердити факт довготривалої тривоги та право на участь у додатковій сесії, учаснику не потрібно.

Важливо: заяви на участь у додатковій сесії необхідно подати одразу в пункті тестування. Водночас учасник НМТ має право також подати заяву самостійно протягом трьох робочих днів з дня складання іспиту.

Якщо і під час основної, і під час додаткової сесії буде оголошено тривогу, яка виявиться довготривалою, у такому випадку учасник після ухвалення рішення про завершення НМТ в екзаменаційному центрі має звернутися до відповідального працівника екзаменаційного центру. Такі питання будуть вирішуватись в індивідуальному порядку.