Оновили правила вступу на навчання до аспірантури у 2024 році 

Зміни пов’язані з надмірним ажіотажем охочих вступити в аспірантуру серед чоловіків призовного віку. До 2022 року до аспірантури щороку вступало 7–8 тисяч осіб, у 2024 році на ступінь доктора філософії / доктора мистецтва претендують понад 140 тисяч осіб, з них понад 91 тис. це чоловіки призовного віку. Крім того, існує низка схем, які незаконно пропонують забезпечити потенційним аспірантам вступ на денну форму навчання в аспірантурі за контрактом.
Щоб навчання в аспірантурі не перетворилося на корупційний інструмент уникнення мобілізації, МОН запроваджує низку нововведень.
Серед них:
  •  Вступ на денну форму навчання в аспірантурі у 2024 році буде можливий лише за державним замовленням. Вступ на денну форму навчання за контрактом у 2024 році неможливий.
  •  За контрактом можна буде навчатися лише на заочній та вечірній формах навчання.
  •  Такі форми навчання не передбачають відстрочення від мобілізації.
  •  Кількість бюджетних місць збільшується з традиційних 3200 до 7000. Тож ті студенти, які насправді бажають здобувати ступінь доктора філософії / доктора мистецтва та покажуть високий результат під час вступу, матимуть можливість навчатися на бюджетній формі.
  •  Переведення з інших форм навчання на денну форму впродовж 2024 року буде недоступним. Поновлення навчання на денній формі дозволяється лише особам, які не є військовозобов’язаними, а також іншим категоріям, яким законно дозволено переривати навчання (вагітність, військова служба, медики тощо).
  •  ЄВІ залишається обов’язковим для всіх вступників в аспірантуру, але змінюється вага його компонентів під час розрахунку конкурсного бала.
Докладніше про оновленні правила вступу на навчання до аспірантури у 2024 році — за покликанням: http://surl.li/ajpadt