«Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо». Хмельниччина вшановує пам’ять жертв голодоморів

Вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років – геноциду українського народу, який забрав життя близько 10 мільйонів наших громадян.

90 років тому розпочалася одна із найтемніших сторінок нашої історії – сторінка, написана болем та стражданнями мільйонів людей, заморених голодом, убитих за жменю колосків, розтерзаних за небажання скоритися чужій волі.

За традицією, у цей день біля пам’ятника “Ангела скорботи” приходять всі, хто хоче віддати шану тим, хто не пережив Голодомор та відійшов у вічність, відбувається поминальне богослужіння, яке проводять представники різних релігійних конфесій, покладають квіти, колоски, а також запалюють лампадки в рамках Загальнонаціональної акції «Запали свічу пам’яті», яку о 16:00 оголошує президент України.

Віктор Паламарчук, перший заступник начальника Хмельницької районної військової адміністрації та Заряна Попадіна , заступниця начальника Хмельницької районної військової адміністрації взяли участь у покладанні квітів та вшануванні памяті жертв голодоморів. До Всеукраїнської хвилини мовчання, долучилися громадськість, представники влади області та міста, духовенства, силових структур.

Адже історична пам’ять про Голодомор і усвідомлення незламності української нації є тим, що єднає Схід і Захід, Північ і Південь України.

Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття… Страшне приневолене мовчання… Довго чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.

“Згадайте нас – бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.”