Прозорість місцевого самоврядування

Прозорість місцевого самоврядування: Парламент ухвалив законопроект №6401
22 лютого 2024 рок Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №6401 про внесення змін до Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування.
Як повідомлялося, документ суттєво розширює норми про відкритість місцевих рад і виконавчих органів громад.
Законопроект встановлює, зокрема, таке:
☑️Публікація відеозаписів сесій місцевих рад і засідань постійних комісій органів місцевого самоврядування, крім питань з обмеженим доступом. Після воєнного стану обов’язковими для всіх громад мають стати онлайн-трансляції сесій та засідань.
☑️Архів записів засідань зберігається не менше 5 років.
☑️У відкритому доступі мають бути опубліковані додатки до проектів рішень і проекти порядків денних постійних комісій.
☑️Інформація оприлюднюється у формі відкритих даних.
☑️Інформація про результати інвентаризації майна має бути публічно оприлюдненою.
Законопроект також пропонує створити відкритий реєстр об’єктів права комунальної власності територіальної громади.
На зображенні може бути: текст «прозорсть мсцевого самоврядування законопроект N°6401 ухвалений в цлому децентралзация»