У рамках Програми медичних гарантій в Україні проводиться безоплатна діагностика для раннього виявлення раку шийки матки – МОЗ

У Міністерстві охорони здоров’я України нагадують, що Програма медичних гарантій дає можливість українським жінкам безоплатно проходити діагностику для раннього виявлення РШМ.

Одним з доступних та ефективних методів ранньої діагностики є ПАП-тест на рак шийки матки, який можна зробити у гінеколога.

Проходити його необхідно в середньому раз на 3 роки. За наявності чинників ризику, рекомендується робити такий тест раз на рік.

До факторів ризику можна віднести:

  • куріння;
  • наявність ВІЛ-інфекції;
  • прийом кортикостероїдів;
  • часту зміну статевих партнерів без використання презервативів;
  • рак шийки матки у матері/бабусі/сестри;
  • ранній початок статевих стосунків (до 16 років).

Звертаємо увагу, що ПАП-тест (онкоцитологію) можна безкоштовно пройти у гінеколога в закладах охорони здоров’я, які законтрактовані Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Найближчий такий заклад можна знайти за допомогою оператора контакт-центру НСЗУ за телефоном 16-77.

У МОЗ нагадують, що до гінеколога жінка може звертатися без направлення.

Візит до гінеколога (зокрема, і дитячого), у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями, оплачує НСЗУ.

Ще одна можливість запобігти розвитку онкозахворювання – проходити гістероскопію, яка входить до переліку шести безоплатних досліджень для раннього виявлення онкологічних хвороб. (Це  візуальний огляд стінок порожнини матки за допомогою тонкого оптичного приладу – ендоскопа).

Пацієнтки після 50 років можуть пройти це діагностичне дослідження безоплатно. Проте жінці молодшого віку лікар може виписати направлення на таке дослідження, якщо підозрюватиме новоутворення. У такому разі дослідження також буде оплачене Національною службою здоров’я України.