Спрощуємо процедури для тих, хто хоче подарувати дітям нову родину.

Наразі допуск у частині стану здоровʼя — одна з вимог, передбачена законодавством, для взяття на облік кандидатів.
До нині такий висновок можна було отримати лише у паперовій формі після проходження медичного огляду у пʼяти лікарів та, зокрема, після отримання довідки щодо перебування на обліку в психоневрологічному та наркологічному диспансерах.
Для того, щоб усунути надлишкову бюрократію впроваджуємо новий цифровий продукт – медичний висновок щодо результатів медичного огляду кандидата в сімейні форми виховання.
Оновлений процес медичного огляду передбачатиме, що сімейний лікар чи терапевт буде координувати огляд та лише за потреби скерує пацієнта до лікарів-спеціалістів.
Увесь процес буде супроводжуватися та фіксуватися в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ), а за результатами огляду сімейний лікар сформує в системі цифровий медичний висновок і людині не знадобиться зберігати та подавати паперові копії медичного документа.
Зміни дозволять пришвидшити процес, зменшити бюрократію та паперову тяганину для кандидатів в усиновлювачі, опікунів/піклувальників, батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), прийомних батьків та патронатних вихователів.