Ти як?

Ментальне здоров’я – одна з передумов нашої стійкості. От чому важливо говорити про нього зі своїм оточенням і в суспільстві, не соромитися, не стигматизувати, а, навпаки, поширювати знання про душевний стан і вміння про нього піклуватися. Це один із висновків третього Саміту перших леді та джентльменів, який відбувся 6 вересня в Києві та мав назву «Ментальне здоров’я: крихкість і стійкість майбутнього».
Щоб взяти участь у роботі міжнародної діалогової платформи, покликаної шукати спільні рішення для гуманітарних проблем світу, до Києва завітали перші леді та джентльмени Литви, Чехії, Естонії, Словаччини, Словенії, Данії, Сербії, Вірменії, гості з Великої Британії, США й інших країн, а представники деяких із них приєдналися онлайн. Ведучими заходу стали британський актор і письменник Стівен Фрай та українська телевізійниця Ганна Гомонай
 Цього року учасники платформи дослідили сприйняття ментального здоров’я жителями різних країн, оцінили повсюдний вплив війни й інших чинників на стан і почуття людей. Також розглянули результати глобального соціологічного дослідження, яке провела на замовлення Саміту британська компанія Alligators Digital.
Як показали результати опитувань в 11 країнах світу, ментальне здоров’я є одним із найбільших викликів сьогодення. Зокрема, і в Україні. Водночас упередження, яке роками ґрунтувалося на хибних і переважно негативних стереотипах, заважає українцям вчасно звертатися до фахівців і взагалі спілкуватися на цю тему. От чому наразі діагностується лише один випадок із 50.
Уже незабаром, у День ментального здоров’я, який світ відзначає в жовтні, поділимося ще багатьма цікавими цифрами з нашого світового дослідження. Щоб ми точно знали, із якими проблемами боремося та що ще треба здолати (насамперед у собі) на шляху до ментального здоров’я.