У школах стартує ініціатива, покликана надихнути підлітків долучитися до волонтерства

ГО «Українська Волонтерська Служба» спільно з ГО «Рух Олександра Педана «JuniorS» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міністерства освіти і науки та Міністерства молоді та спорту ініціювала новий проект, що сприятиме обізнаності про важливість волонтерської діяльності.

«Шкільний урок волонтерства» — ініціатива, що покликана надихнути підлітків займатися волонтерством. У межах проекту у школах організовуватимуть заняття, на яких досвідчені активісти та вчителі розкажуть, як маленькими кроками досягти значних результатів, та поділяться інструментами, що допоможуть школярам долучитися до волонтерського руху.

За даними U-Report, з початку 2022 року понад 43% опитаних школярів вже долучилися до активної допомоги. 90% опитаних підлітків хочуть бути корисними для України, зокрема і як волонтери. Нова ініціатива була створена для того, щоб залучати підлітків до волонтерської роботи, розвивати їхні лідерські якості та впевненість, а також підтримувати їхній психофізичний стан.

Як організувати заняття у своїй школі? Кожен учитель зможе провести урок волонтерства у своєму закладі освіти. Організатори нададуть усі необхідні ресурси: посібник для вчителя, план уроку, презентацію та роздаткові матеріали для вправ.

План заняття можна коригувати під умови класу або аудиторії, а сам урок можна провести на будь-якій зручній формі: в онлайн- або офлайн-режимі. Серед тих, хто проведе урок, розіграють подарунки від партнерів.

Щоб узяти участь у проекті, необхідно залишити заявку на сайті.

Крім того, школи можуть запросити до себе одного з професійних тренерів від УВС. Також «Шкільні уроки волонтерства» проводитимуть запрошені зірки, відомі громадські активісти та волонтери.

Проект триватиме до червня 2024 року й охопить всю Україну — приєднатися зможуть як обласні, так і регіональні школи. А для підлітків, які вимушено покинули домівки й перебувають за кордоном, також заплановані онлайн-уроки.

Детальніше про проект читайте на сайті.

Джерело: Міністерство освіти і науки України