Українські митці можуть взяти участь в конкурсі на отримання фінансової допомоги від фонду ЮНЕСКО 

Міжнародний фонд культурного розмаїття ЮНЕСКО оголосив конкурс проєктів на отримання фінансової допомоги. Роботи можуть фокусуватися на наскрізних (культурна політика або стратегія, авторське право тощо) та галузевих напрямках, як-от: аудіовізуальний сектор, дизайн, медіамистецтво, музика, перформативне та візуальне мистецтво, видавництво.

Максимальна сума фінансування — 100 000 доларів США. Період реалізації проєкту має складати 12-24 місяці. Заявку необхідно подати англійською чи французькою мовами до 15 червня 2024 року.

Заявниками можуть бути:

  • державні органи/установи;
  • неурядові громадські організації (неприбуткові громадські організації, що діють у сфері культури або супровідних галузях);
  • міжнародні неурядові організації (неприбуткові громадські організації, що діють у сфері культури або супровідних галузях та зареєстровані в країнах-учасницях Конвенції про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження 2005 р.).

Проєкти, які отримують підтримку МФКР, стимулюють структурні зміни у суспільстві завдяки розробці політики та стратегій, що впливають на створення, виробництво, поширення та доступ до розмаїття культурних товарів. Вони можуть зміцнювати педагогічну та організаційну спроможності освітніх, професійно-технічних навчальних закладів у культурному та креативному секторах.

Водночас такі проєкти можуть сприяти розвитку креативних індустрій у цифровому середовищі, посилювати участь у культурному житті, зокрема через залучення вразливих груп до проведення заходів, а також впроваджувати політику гендерної рівності в культурному та креативному секторах.

Інформація про конкурс та аплікаційна форма доступна за посиланням.

Також можна ознайомитися з проєктами, які вже отримали фінансування.

Додаткова інформація доступна у відділі  взаємодії з міжнародними організаціями Міністерства культури та інформаційної політики України (тел. 234-04-33 або gmalinina@ukr.net).

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України