Ветерани можуть скористатися програмою безоплатного зубопротезування

Міністерство охорони здоров’я України спільно з НСЗУ Національна служба здоров’я України запустили пілотний проєкт «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».
Це додаткова до Програми медичних гарантій ініціатива, на яку у бюджеті 2024 передбачено 750 млн грн.
Послугу безоплатно зможуть отримати:
☑️учасники бойових дій;
☑️особи з інвалідністю внаслідок війни;
☑️ військовослужбовці.
Наразі такі послуги надаються в 45 медзакладах України, які законтрактовані НСЗУ. Але МОЗ повідомило, що укладання та підписання договорів триває, тож перелік медзакладів розширюватиметься.
Щоб отримати послугу, необхідно звернутися до медичного закладу, який входить до списку законтрактованих учасників пілотного проєкту. Попередньо отримавши направлення від лікаря-стоматолога, підготувати пакет копій документів, показати оригінали та написати заяву.
З детальним переліком документів, послуг та медзакладами можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3WlQ1sQ.
У свою чергу, Мінветеранів зараз спільно з МОЗ опрацьовує остаточний варіант змін, що пропонуються внестися до постанови КМУ від 27.02.2024 № 212 “Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України”.
Окрім всього, Мінветеранів пропонує визначити категорії тих, хто може отримати таку медичну послугу із планової стоматології, а саме:
☑️ учасники бойових дій
☑️особи з інвалідністю внаслідок війни.