Відновлення втраченого документу, що підтверджує право власності на нерухомість

Повномасштабна збройна агресія російської федерації не лише завдає шкоди життю і здоровʼю населенню України, але й призводить до порушення майнових прав та інтересів громадян. Під час евакуації з районів ведення активних бойових дій, громадяни України доволі часто стикаються із тим, що документи, підтверджуючі право власності на нерухоме майно, можуть бути втрачені, викрадені, пошкоджені або знищені. Одночасно існують і не поодинокі випадки відсутності навіть первинної реєстрації права власності.
Державна реєстрація прав — це офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Під нерухомим майном, речові права на яке підлягають державній реєстрації, розуміється:
● об’єкт житлової і нежитлової нерухомості (будинок, квартира, офісне, складське приміщення, гараж тощо);
● земельна ділянка;
● підприємство як єдиний майновий комплекс.
Благодійною організацією “Благодійний фонд “Право на захист”, що реалізується за підтримки Європейського Союзу та Норвезької ради у справах біженців розроблено інструкцію щодо порядку відновлення документів, що підтверджують право власності на нерухоме майно.
В інструкції викладено інформацію, про те як:
– відновити втрачений документ, що підтверджує право власності на нерухомість, виданий після 1 січня 2013 року;
– отримати онлайн довідку з державного реєстру через сайт Он-лайн будинок юстиції https://online.minjust.gov.ua та на порталі Дія diia.gov.ua;
– відновити втрачений документ, що підтверджує право власності на нерухомість, виданий до 1 січня 2013 року;
– відновити документ, що підтверджує право власності на нерухомість, у судовому порядку.
Більш детально про відновлення втрачених документів можна ознайомитись за інструкцією: http://surl.li/heuqb
ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ, ЩО ВТРАТА ВІДПОВІДНОГО ДОКУМЕНТА НЕ ОЗНАЧАЄ ВТРАТУ ПРАВА ВЛАСНОСТІ