Як підтримати близьких, які перебувають на прифронтових територіях?

Є різні причини, через які люди залишаються на прифронтових територіях. Часто рідним та близьким важко прийняти таке рішення або знайти слова, щоб підтримати.
Порадами щодо того, як спілкуватися з близькими людьми, які перебувають поблизу територій бойових дій, поділилися фахівці Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?
Зокрема, вони рекомендують
  •  Не тиснути на близьких.
Оскільки залишатися в рідному місці є свідомим вибором дорослої людини. Якщо ви не маєте змоги реально допомогти з виїздом та облаштуванням на новому місці, краще не порушувати цю тему.
  •  Почути близьких.
Якщо людина хоче озвучити свої аргументи, вислухайте і спробуйте зрозуміти. При розмові ви можете сказати щось на кшталт: “Я приймаю будь-яке твоє рішення, але зараз хочу зрозуміти, чому для тебе важливо залишитися”.
  •  Створити ваші правила спілкування.
Визначте теми, на які ви говорите, а на які — ні. Домовтеся: “Якщо під час нашої розмови якась тема буде неприємною — скажімо про це, щоб бути чесними один із одним”.
  •  Запитувати.
Цікавтеся новинами, почуттями. Але будьте готові до різних реакцій навіть на найпростіші запитання. Стресові події можуть викликати агресію і роздратування на цілком звичні обговорення. Якщо так трапиться, спитайте: “Як я можу тебе підтримати?”.
  •  Не вимагати.
Не змушуйте людину розмовляти з вами під час кожної повітряної тривоги або відповідати на повідомлення, якщо вона не готова це робити. Пам’ятайте, постійний стрес забирає багато ресурсу, і його може не вистачати навіть на просте спілкування.
  •  Не нагнітати.
Намагайтесь не переносити власні тривожні настрої у ваше спілкування. Люди, які перебувають у небезпечних місцях, знають про це.
  •  Пам’ятати.
Що ми не завжди можемо бути відповідальними за життя інших. Але можемо підтримувати зв’язок і підтримувати близьких, навіть на відстані.
Більше про це тут: https://cutt.ly/Peip6bTh.