Як визначається сума компенсації за знищене житло?

Комісії місцевої ради розраховують суму компенсації індивідуально по кожному знищеному об’єкту відповідно до параметрів Порядку надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна. В першу чергу, вони беруть затверджену суму вартості 1 кв.метра житла та множать на загальну площу знищеної квартири чи будинку. Далі суму коригують відповідно до коефіцієнтів за регіоном. Для квартир також враховують кількість кімнат і рік зведення будинку.
Сума компенсації не може бути меншою за опосередковану вартість спорудження житла, яку Мінвідновлення переглядає щоквартально https://mtu.gov.ua/documents/2361.html
Якщо в житла були співвласники і вони отримали окремі сертифікати чи потрібно їм купувати разом нове житло?
Це необов’язково. Співвласники знищеного житла можуть реалізувати свої житлові сертифікати окремо один від одного, або спільно придбати нову нерухомість. В обох випадках на таку нерухомість буде накладено обмеження щодо продажу його протягом 5 років.
Що відбувається з сертифікатом, якщо ви не встигли його реалізувати за 30 днів після підтвердження бронювання коштів?
Сертифікат залишається чинним, якщо раптом ви не встигли використати кошти протягом 30 днів з моменту підтвердження їх бронювання. Проте вам потрібно буде подавати нову заявку на бронювання коштів і чекати поки буде підтверджено, що вони є на рахунку.
 Як знайти нотаріуса, який може оформити угоду купівлі-продажу по житловому сертифікату?
Перелік нотаріусів, які мають доступ до Реєстру пошкодженого та знищеного майна і можуть оформлювати угоди купівлі-продажу постійно розширюється і доступний на сайті програми https://renovation.gov.ua/…/perelik-notariusiv…
Чи можна за житловий сертифікат інвестувати в майбутню нерухомість?
Так. Ви можете інвестувати в майбутню нерухомість скориставшись житловим сертифікатом за знищене житло. Для цього необхідно, щоб забудовники зареєстрували спеціальні майнові права на майбутню нерухомість в Державному реєстрі речових прав. Після цього ви можете придбати її так само як і готове житло на первинному чи вторинному ринку.