Якщо потрібно відмовитись від соцвиплат, як це зробити дистанційно

Громадяни України, які тимчасово перебувають за кордоном, можуть отримувати соціальні виплати в країні перебування. Але попередньо їм необхідно відмовитись від соціальної допомоги, що призначається в Україні, інформують у Мінсоцполітики.
Відмовитись від соціальної допомоги можна дистанційно. Для цього достатньо написати заяву в довільній формі із зазначенням обов’язкових реквізитів:
· назва органу соціального захисту населення, в якому громадянин перебуває на обліку;
· прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) отримувача допомоги;
· адреса зареєстрованого/задекларованого місця проживання/перебування;
· контактний номер мобільного телефону;
· адреса електронної пошти (за наявності);
· вид отримуваної допомоги (наприклад, допомога при народженні дитини, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю тощо).
  • Заяву необхідно надіслати електронною поштою або засобами поштового зв’язку на адресу відповідального органу соціального захисту населення в Україні. Контакти таких органів розміщено на сайтах районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад.
  •   За бажанням громадянина орган соціального захисту, до якого надійшло звернення, може надіслати скан-копію довідки про неотримання допомоги.
  •  Аналогічним є механізм відмови від житлових субсидій або пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в Україні.
  •  Докладніше з процедурою відмови від соцвиплат і пільг дистанційно можна ознайомитися за посиланням – https://www.msp.gov.ua/news/22824.html
" "