Законопроєкт щодо комплексної реконструкції кварталів застарілого житла

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував парламенту прийняти законопроєкт № 6458 у першому читанні за основу.

Законопроєкт розроблявся та був підтриманий Урядом минулого року. Відтак, під час підготовки до другого читання, у документі буде змінено акценти, пов’язані з відбудовою житла, зруйнованого або пошкодженого внаслідок бойових дій.

Зазначимо, документ передбачає:

• запровадження алгоритму прийняття рішення про реконструкцію застарілого житла;
  • реконструкції підлягатимуть не лише багатоквартирні будинки, а й наявні об’єкти соціально-транспортної інфраструктури, що розташовані в межах кварталу, який підлягає реконструкції;
  • удосконалення процедури компенсації власникам застарілого житла;
  • різні варіанти відселення мешканців кварталу під час проведення реконструкції;
  • визначені заходи з реконструкції кварталу або мікрорайону: реконструкція багатоквартирних будинків, зокрема, це модернізація, з відселенням мешканців або без відселення чи знесення багатоквартирного будинку;
  • розширений перелік джерел фінансування проєктів реконструкції.

Реконструкцію житлових об’єктів буде здійснено в рамках нових будівельних норм, які передбачають аспекти енергоефективності,  безбар’єрності, створення необхідних інфраструктурних умов тощо. Надалі це значно зменшить витрати на утримання житла.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу законопроєкт № 6383 щодо впровадження технологій інформаційного моделювання у будівництві. «Це важливий етап комплексної реформи сфери містобудування. Нововведення дозволять отримати вищу якість контролю робіт на всіх етапах, знизити вартість будівництва, а головне —  підвищити його безпечність», — зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

За інформацією Міністерства розвитку                                                                                          громад та територій України