Закупівлі для ЗСУ: законопроект, який спростить процедури для громад, готовий до другого читання

20 травня парламентський Комітет держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді ухвалити в другому читанні та в цілому проект Закону №9559-д «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування у період дії воєнного стану».
Як відомо, законопроект пропонує дозволити органам місцевого самоврядування надавати фінансову та матеріальну підтримку сектору безпеки і оборони у період дії воєнного стану.
Раніше автори законопроекту зазначали, що ця норма діє на всі закупівлі для сектору безпеки і оборони, які органи місцевого самоврядування здійснили починаючи з 24 лютого 2022 року.
Важливо також, що для реалізації цих норм та оперативних дій місцевого самоврядування з виділення коштів для ЗСУ, народні депутати планують повернути норму про можливість проведення засідань місцевих рад онлайн. Але передбачено, що стосуватиметься вона лише депутатів, які перебувають на території України (на підконтрольній території).
Також зазначено, що онлайн-засідання місцевих рад не можуть стосуватися земельних питань.