6 квітня – Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку

 

 

 

 

 

 

 

 

Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку відзначають в Україні та світі 6 квітня.

Це свято, засноване представниками ООН аби привернути увагу людства до розвитку спорту, популяризації спортивних змагань у різних країнах світу та створенням мирних міжнародних відносин.

Спорт є запорукою здоров’я, а також він об’єднує людей різних націй, рас, із різними поглядами, в тому числі й політичними, що сприяє миру на нашій планеті.

Щоденна фізична активність необхідна не лише професійним спортсменам, а й кожній людині незалежно від віку та рівня фізичного розвитку. Спорт і фізична активність покращують фізичне і психічне здоров’я людини, знижують тривожність, тому можуть допомогти світу пережити кризові часи.

Регулярна фізична активність:

– допомагає знизити високий артеріальний тиск, контролювати вагу, зменшити ризик серцево-судинних захворювань, інсульту, діабету 2 типу та різних видів раку — захворювань, які часто підвищують сприйнятливість до COVID-19;

– зміцнює скелетно-м’язові тканини, розвиває координацію, рівновагу й підвищує загальний тонус організму;

– корисна для психіки, оскільки знижує ризик депресії та зниження когнітивних можливостей, віддаляє наступ деменції та покращує загальне самопочуття.

ВООЗ рекомендує:

  • дітям і підліткам: 60 хвилин щоденної активності помірної та високої інтенсивності, а тричі на тиждень включати вправи на розвиток скелетно-м’язових тканин;
  • дорослим людям (18 років і більше): 150 хвилин активності помірної та високої інтенсивності на тиждень Для підтримки і зміцнення скелетно-м’язової системи слід принаймні двічі на тиждень виконувати силові вправи, які задіюють основні групи м’язів;
  • літнім людям з обмеженою мобільністю варто щонайменше тричі на тиждень виконувати вправи на рівновагу, що запобігають ризику падінь.

За даними ВООЗ через недостатність рухової активності щороку в світі помирають 3,2 млн. осіб. Брак фізичної активності є четвертим основним фактором ризику в оцінках рівня смертності у світі (причина 6% смертей в усьому світі). Фізична неактивність оцінюється як основна причина у приблизно 21–25% випадків раку грудей і товстої кишки, 27% випадків діабету і приблизно 30% випадків ішемічної хвороби серця.

Щоб бути здоровими, потрібно рухатися більше!

Кожен з нас може збільшити кількість раціональної рухової активності, наприклад, йти на роботу пішки, користуватися сходами замість ліфта, робити 5-хвилинні розминки протягом робочого дня.

Інформація з мережі інтернет